Jaro a léto

Tyto dvě roční období vyzývají k turistice a cyklistice. Přímo z Božího Daru se můžete vydat na 15 cyklistických okruhů a tras pro silniční, trekingová a horská kola. Skvěle se zde vyřádí i milovníci downhill cyklistiky i milovníci jízd na terénních koloběžkách.

Pěší turisté ocení široký výběr tras – od 3km bezbariérové procházky až po dlouhé trasy náročnějším terénem.

Rodiny s dětmi ocení dětský svět Novako, Ježíškovu cetu (kratší okruh 6km a delší 12km), rozhlednu Klínovec a další atrakce v okolí.

Podzim

Na přelomu léta a podzimu zde najdete ráj pro houbaře a sběrače borůvek. Také byste neměli zapomenou donést vaše přání Ježíškovi, který zde má nejen svou poštu, ale také tzv. Ježíškovu cestu. Děti se na této „naučné“ stezce dozví vše o pomocnících Ježíška. Milovníci NordicWalking si také přijdou na své.

Zima

Boží Dar leží na česko-německých hranicích v sedle mezi nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem (1244 m n. m.) a Božídarským Špičákem (1115 m n. m.). Díky tomu zde naleznete ideální podmínky na všechny zimní sporty. Několik lyžařských středisek běžkařské stopy jsou přímo součástí obce. Skvělé podmínky a vybavení je zde i pro snoboarding, snowkiting, snowtubing a výlety na sněžnicích.