Okolí Božího Daru

Pěší a cyklo trasy  

Krušné hory jsou protkány kilometry turistických stezek, které ne zřídka kopírují cyklostezky. Hory vám nabídnou mnoho možných cílů vašich procházek i cyklo výletů okolím. Trasy jednotlivých výletů můžete podle chuti a sil kombinovat.


Obvzlášť si zde přijdou na své milovníci trialů. Jak na Plešivci, tak na Klínovci, jsou desítky skvěle upravovaných trialových tras vhodných od začátečníků až po největší profíky.

Lyžování 

Boží Dar i Plešivec mají díky své horské poloze jednu nespornou výhodu, kterou vezmou za vděk především běžkaři. Je to brzký sníh. V okolí Božího Daru lze provozovat běh na lyžích v upravených stopách v době, v níž se jiné lyžařské areály na zimu teprve připravují. V této části Krušných hor se nabízí více jak 120 km různě náročných běžeckých tratí.

Na německé straně Krušných hor u lázeňského městečka Oberwiesenthal máte k dispozici cca 75 km běžeckých okruhů, tras a turistických stezek.

Bohatá nabídka aktivit

Turistika, houby, borůvky, Ježíškova cesta, malebné hospůdky, paragliding, staré zpřístupněné doly a šachty, lázně a plavecký bazén se skluzavkou.... V nejbližším okolí obou apartmánů je skutečně bezpočet dalších atrakcí, ze kterých si naši hosté vždy vyberou :)


Obec Boží Dar

Odkaz zde

Tipy na výlety v okolí Božího Daru, cyklo mapy, běžkařské mapy

Ski & Trial areál Klínovec

Odkaz zde

Lyžařský areál, dětské lyžování, rozhledna, cyklo - trial park
 

Obec Abertamy

Odkaz zde

Tipy na výlety v okolí Plešivce


SKI & TRial areál Plešivec

Odkaz zde

Lyžařský areál, dětské lyžování, rozhledna, cyklo - trial park